Wróć do poprzedniej strony

IKEA Serwis dla dziennikarzy - Co to jest?

Serwis IKEA został stworzony dla przedstawicieli mediów. Serwis umożliwia przeglądanie i pobieranie zdjęć pochodzących z materiałów prasowych, a także publikacji prasowych IKEA. Serwis nie stanowi pełnej bazy zdjęć IKEA.


Jak mogę otrzymać dostęp do serwisu?

Nazwę użytkownika oraz hasło konieczne do zalogowania się w serwisie IKEA można otrzymać po wysłaniu e-maila zawierającego:

  • nazwę redakcji oraz
  • dane osoby mającej otrzymać dostęp (imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail) na adres: prpl@memo.ikea.com

Jak korzystać z filtrów galerii?

W celu łatwiejszego przeglądania materiału wystarczy skorzystać z menu lub wyszukiwarki zdjęć.
Zdjęcia można wyszukiwać :

  • po kategorii produktowej
  • po nazwie produktu
  • po kolorze produktu/aranżacji
  • po kształcie zdjęcia: pion/poziom/kwadrat
  • po typie zdjęcia (inspiracyjne/produktowe)

Wyszukiwanie po kategorii produktowej odbywa się za pomocą menu górnego. Po najechaniu na menu rozwinie się lista wszystkich dostępnych kategorii produktowych.Wyszukiwanie po nazwie, kolorze, kształcie i typie zdjęcia odbywa się za pomocą wyszukiwarki zdjęć. Na stałe widoczna jest tylko opcja wyszukiwania po nazwie, w celu przejścia do wyszukiwania po innych kategoriach wystarczy kliknąć w link "pokaż opcje".
Jak mogę pobrać zdjęcie?

W celu pobrania zdjęcia wystarczy "najechać kursorem na wybrane zdjęcie, i kliknąć na odpowiednią opcję wybierając rozdzielczość.

Zdjęcia dostępne są w dwóch rozmiarach w formacie jpg:

  • mniejszym - rozdzielczość internetowa
  • większym - rozdzielczość do druku

Do kogo mogę się zgłosić po dodatkowe informacje nt. materiałów prasowych?

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat materiałów prasowych, proszę wysłać e-mail na adres: malgorzata.jezierska@ikea.com


Gdzie mogę uzyskać pomoc techniczną?

Aby uzyskać pomoc techniczną,
proszę wysłać e-mail na adres: pr@ikea.k2.pl

Prawo własności intelektualnej do zdjęć cyfrowych pochodzących z serwisu IKEA jest wyłączną własnością Inter IKEA Systems BV. Zamówione zdjęcia cyfrowe przeznaczone są do jednorazowego użycia przez odbiorcę. Po użyciu zdjęć cyfrowych do zamierzonego celu, powinny one zostać usunięte z wszelkich nośników. Nie zezwala się na przechowywanie cyfrowych zdjęć w celu ich wielokrotnego wykorzystania bądź użycia w późniejszym terminie. W tym celu konieczne jest ich ponowne pobranie z serwisu.

© Inter IKEA Systems B.V. 1999 - 2010